دوست کاغذی

درباره کتابهایی که خوانده ام، می خوانم و خواهم خواند. شاید فیلم هم نقد کردیم

دوست کاغذی

درباره کتابهایی که خوانده ام، می خوانم و خواهم خواند. شاید فیلم هم نقد کردیم

مشخصات بلاگ

برای معرفی کتاب فیلم و سایر چیزها

آخرین مطالب
آخرین نظرات
پیوندها

بسم الله الرحمن الرحیم


سلام


به نقل از روزنامه اطلاعات شنبه ۱۶  فروردین ۱۳۹۳
اواسط فوریه شبه نظامیان طالبان با کمین در مسیر کاروان نظامی آمریکا که حامل سامانه پیشرفته فرماندهی و کنترل پهپادها بود، توانستند آن را بربایند.
در زدو خوردها برای به چنگ آوردن این سامانه، دو پرسنل امنیتی آمریکا کشته شدند و تجهیزات پیشرفته از جمله سیستم‌های ناوبری و سلاح به وزن ۲۰ تن در قالب ۶ پکیج به تصرف طالبان در آمد.
آنچه طالبان می‌خواهد «پول» است. طالبان می‌خواهد با فروش این سیستم پیشرفته آمریکایی‌ به روس‌ها یا چینی‌ها پول کلانی به دست آورد. روس‌ها در اوکراین بیش از حد مشغول هستند. اما چینی‌ها تشنه این فناوری هستند. در صورتی که چینی‌ها سامانه کنترل هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا را به دست آورندکل سیستم هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا بی‌فایده خواهد شد. بنابراین چینی‌ها۸ دانشمند تراز اول صنایع دفاعی خود را برای بررسی این سیستم فرستادند و موافقت کردند بابت آن میلیون‌ها دلار بپردازند.
در اوایل مارس، دانشمندان چینی به همراه پکیج‌های یاد شده وارد مالزی شدند با این تصور که مالزی مسیر خوبی برای پنهان نگه داشتن ماجراست. این محموله سپس به سفارت برده شدو تحت مراقبت قرار گرفت. در چنین شرایطی دستگاه‌های امنیتی آمریکا به کمک سازمان جاسوسی اسرائیل مصمم بود هر طور شده این محموله را پس بگیرد. چینی‌ها این طور محاسبه کرده بودند که ارسال این محموله توسط هواپیمای مسافربری کمترین شک را بر می‌انگیزد. ضمن اینکه از کوالالامپور تا پکن فقط ۴ ساعت و نیم راه است و آمریکایی‌ها نمی‌توانند هواپیمای غیر نظامی را بربایند. ضمن اینکه پرواز ام اچ ۳۷۰ هواپیمای مناسبی برای حمل این محموله است.
پنج آمریکایی و اسرائیلی که با هواپیما آشنا بودند، سوار هواپیما شدند. در این میان دو ایرانی با پاسپورت سرقتی هم در میان مسافران بودند.
پس از اینکه پرواز ام اچ ۳۷۰ مرزهای هوایی مالزی را ترک و با برج مراقبت ویتنام ارتباط برقرار کرد، در یک لحظه تمام سیستم‌های کنترلی خلبان غیر فعال شدند و هواپیما در اختیار یک سیستم هوشمند کنترل از راه دور قرار گرفت. این همان لحظه ‌ای بود که هواپیما ناگهان از ارتفاع خود را از دست داد. چگونه آواکس‌‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند؟ حادثه ۱۱ سپتامبر را به یاد دارید؟ بعد از حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر تمامی هواپیماهای بوئینگ و احتمالا ایرباس مجهز به سیستم کنترل از راه دور شدند. این کار برای جلوگیری از هواپیماربایی تروریستی انجام شده است. از آن موقع به بعد همه بوئینگ ها می‌توانند مثل پهپادها توسط مرکز زمینی کنترل شوند؛ آنها هواپیماها را به سمت فیلیپین یا گوان نبردند، چون توسط سیستم راداری چین رویت می‌شد. در این حین رادارهای نظامی مالزی، تایلند و هند هواپیما را تشخیص دادند اما واکنش احتیاط آمیزی نشان دادند. هواپیما از روی شمال سوماترا، منطقه آمامباس پرواز کرد و پس از آن در منطقه‌ای در مالدیو فرود آمد و حتی برخی روستائیان شاهد فرود هواپیما بوده‌اند. هواپیما سوخت‌گیری مجدد کرد و با مسافران مرده به پرواز در آمد و در پایگاه نظامی آمریکا در اقیانوس هند( دیه‌گوگارسیا) به زمین نشست. تجهیزات مربوطه و جعبه سیاه هواپیما خارج شده بودند و قابل ردیابی نبودند. مسافران به خاطر کمبود اکسیژن مرده بودند و همه خلبان و کمک خلبان را سرزنش می‌کردند! هواپیما دوباره از طریق سیستم کنترل از راه دور به پرواز در آمد و در اقیانوس هند سقوط کرد.
میزان تلاش بی‌سابقه چینی‌ها برای یافتن هواپیما و به کارگیری کشتی‌ها و ماهواره‌ها در دریای جنوب چین، پس از آن تنگه مالاکا و اقیانوس هند نشان می‌دهد چین نه به دلیل مسافران چینی هواپیما بلکه به خاطر محموله فوق العاده با ارزش و ۸ دانشمند برجسته خود نگران است.

  • مجید شفیعی

نظرات (۷)

همه جا رو نه از هر طیفی یک روزنامه به عنوان نمونه:))
پاسخ:
خوبه

ولی من این کا رو نمی کنم  از وقتی روزنامه نمی خونم اعصابم خیلی راحت تره


:)
عجب!!
پاسخ:
بله دیگه

ممکنه

والله
خب تعجبم برای همینه که من جای دیگه نخوندمش
پاسخ:
سلام


مممممممممممممعععععععععععععععععع

یعنی همه جا رو می خونی  :-[]اصولا من خیلی به کیهان و اطلاعات اعتماد ندارم!
برای همین دنبال منبع موثق تری میگشتم
نمیدونم چرا یه همچین خبر مهمی فقط تو اطلاعات چاپ شده
آدم شاخ درمیاره خب
پاسخ:
شاید جاهای دیگه هم چاپ شده باشه

از کوجا می دونید

:)
چه جلب...!!!
پاسخ:
و چه بازی های پنهانی ای هست در عالم


:)
اطلاعات خوبی بود برای رمانم خیلی به درد میخوره:))
و اینکه عایا اینها رو تلوزیون خودمون هم اعلام  کرد؟
من که چیزی نشنیدم
وقتی مسافرا مردن اونوقت اون شیش نفر امریکایی و اسرائیلی که تو هواپیما بودن هم قاعدتا باید می مردن دیگه نه؟عجب داستانی شده
دنیا داره به  کجا میره...چقد همه ی دنیا گیج این ماجرا شدن
و توی همه ی این روزها  هیچ کس خبر نداشت که باز هم همه چیز زیر سر امریکاست!منبع این اطلاعات ناب کجاست؟
پاسخ:
بله برا رمان خیلی خوبه

من خیلی وقته از اخبار دورم و خیلی هم حال میکنم که دورم

نه لوزوما چندتا جنازه جایگزینشون میکنن یا نه ساده تر از اون جزو مفقودها اعلام میشن :(

حواسمون باید باشه که گیج رسانه ها نشیم رسانه ها خیلی موثر هستن در اجرای خواستهای قدرتها (هر قدرتی)

از روزنامه اطلاعات بود دیگه سرویس خارجی ش

:)
سلام آقای شفیعی  . من متوجه نشدم کنترل از راه دور این هواپیما دست کی بوده؟؟؟ پسر داییم یه چرخ بال کنترلی گرفته حالی میده پروازش میدی بعد یهو دکمه رو رها میکنی و سقوط میکنه . دنیای ما آدما شده بچه بازی . یعنی اون چند تا دانشمند عقلشون نکشیده که هواپیما ممکنه از راه دور کنترل بشه؟؟ با عقل جور در نمیاد که این طرح و برنامه ریخته باشن و با هواپیما آشنایی داشته باشن ولی این نکته رو ندونن ؟؟!! شایدم یادشون رفته خخخخخخخخ به هر حال روحشان شاد اونایی که مردن رو عرض میکنم هاااا بنده خداهااااا همیشه یه عده بی گناه میرن پای چوبه ی دار:(((
پاسخ:
سلام


ای بابا

:)