دوست کاغذی

درباره کتابهایی که خوانده ام، می خوانم و خواهم خواند. شاید فیلم هم نقد کردیم

دوست کاغذی

درباره کتابهایی که خوانده ام، می خوانم و خواهم خواند. شاید فیلم هم نقد کردیم

مشخصات بلاگ

برای معرفی کتاب فیلم و سایر چیزها

آخرین مطالب
آخرین نظرات
پیوندها

اولین با قرآن

سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۱، ۰۵:۰۳ ب.ظ

سلام

میخواستم یه مطلب آغازین بگذارم و توضیحی در مورد وبلاگ بدهم اما از آنجا که کارها باید با نام خدا آغاز بشود؛ این متن را با قرآن کریم، مجید یا فرقان آغاز میکنم.

البته نا گفته پیداست که درج مطلب از همچون حقیری، که افضل دنیا است (افضل سفره آن چیزی است که در اثر تکاندن سفره از آن جدا می شود و خیلی که  بخواهیم برایش مرتبت قائل شویم آن چیزی است که  برای حشرات رها می شود و حقیر حتما از آن هم کمترم) درباره کلام خالق، رب و شارع هستی، اعتبار برای من است تا ...

ولی یک مطلب تکراری را تکرار می کنم که تکرار خوب است چون ملکه می سازد! و آن این است که رفقایی که اینقدر کتابهای حجیم و دنباله دار و غیره و ذلک میخوانیم، بیاییم 600 صفحه کلام خدا را برای یکبار هم که شده مثل یک رمان از اول تا آخر بخوانیم.

میدانم که مطالب قرآن جدا از هم هستند و دنباله دار نیستند و موضوعات مختلف دارند، ولی نباید فراموش کنیم که، در ذهن داشتن کلام خدا  برای زندگی سالم ضروری است.

و نباید فراموش کرد که ضمیر ناخود آگاه ما در خیلی از انتخابهای زندگی، افق پیش روی ما را ترسیم می کند و اگر این ضمیر از حق پر باشد باطل جایی برای عرض اندام ندارد تا افقی را به وجود آورد.

از این حرفها که بگذریم در خواندن و فهمیدن قرآن یک نکته ضروری است و آن دست رسی به ترجمه خوب و دقیق است. در آموزش هر حرفه یا فنی، چند واحد زبان تخصصی برای آن رشته  در نظر گرفته می شود تا کلماتی که چند معنی دارد در آن رشته درست فهمیده شود. ما که خواست فهمیدن عربی را نداریم، پس بهتر است سراغ ترجمه ای برویم که این اصل را رعایت کرده باشد برای همین یک ترجمه خوب به شما معرفی می کنم و آن "قرآن با ترجمه بر اساس تفسیر المیزان" چاپ انتشارات دفتر نشر معارف است. جناب آقای صفوی با رعایت معنای صحیح آیات این ترجمه را به وجود آورده اند و از این رو این ترجمه بسیار کارا و دقیق است.

بیاییم یکبار و محکم کلام خدا را بشنویم.

پیشنهاد کتاب صوتی: جدیدا ترجمه های صوتی قرآن هم به بازار آمده که برای تحصیل این معنا بسیار مفید است.


 • مجید شفیعی

نظرات (۸)

سلام قبلا سر زده بودم به وبلاگتون اما این بار از اول و به ترتیب دارم می خونمتون ... مدتیه شروع کردم به خوندن قرآن .. فکر کنم وبلاگتون برام مفید باشه .... موفق باشید .
پاسخ:
سلام

خیلی خوش اومدید

:)
@}----

موفق باشیم در فهم قرآن و عمل بهش
سلام وبلاگتون مفید و کاربردیه.
موفق باشید
پاسخ:
خوش اومدید و ممنون
 • خسرو خوش نیت
 • سلام خوبی کارت عالی دستت درد نکنه(درضمن اگر تونستی به وبلاگ من یه سری بزن)
  پاسخ:
  چشم

  دعام کنید
  و نقد البته
  سلام برادر
  آقا خدا قوت، ادامه بده که خوب شروع کردی
  یا علی
 • محسن دنیوی
 • سلام برادر
  مطلب اول که در حکم چراغ اول باشد، از جنس تنبه بود از اجنس تذکر. اگر دلی باشد روشن میکرد و نگاه را برای لحظه ای می چرخاند به سوی قرآن قطع انجیلی روی میز.
  و یادت می افتاد که برای عید برنامه ریزی کرده ای که فلان کتاب 600 صفحه ای بهمان مجلات ویژه نوروز که که جمع صفحاتشات روی هم سر به هزار می گذارد را ورق بزنی و بخوانی که چه شود. که بدانی خلق الله چه گفته اند که بسیاری از آنچه گفته اند مطلوب شارع نیست.
  پس چرا صفحات کلام الله را رج نکنیم!
  اگر خواندم ثوابش برای شما و لذتش برای ما.
  یا علی
  سلام مجید جان
  ممنونم استفاده کردم
  در انتهای مطلب در خصوص قران با ترجمه بر اساس تفسیر المیزان  و آقای صفوی و ... بکار بردن فعل آفریدن برام جای سوال داره 
  پاسخ:
  سلام
  ایراد آفردیدن در مورد اثر مکتوب را وارد نمی دانم ولی با این حال مطلب را اصلاح کرم.
  با تشکر فراوان
  إن شالله به وبلاگتان سر خواهم زد. قالب زیبایی را انتخاب کرده اید. موفق باشید. 
  سلام آقا مجید
  دم (کیبورد) شما گرم
  انشاءالله که خدا توفیقتون بده
  یا علی